• OZNAM "Dotácia na obedy"

Žiadosť o poskytnutie dotácie na obedy sa podáva prostredníctvom aplikácie Edupage do 7.4.2023.

Žiadosť nájdete v sekcii Žiadosti/vyhlásenia.

• OZNAM "Zápis do 1. ročníka"

zápis detí do prvého ročníka základnej školy pre školský rok 2023/2024 sa uskutoční:

v piatok 21. apríla 2023 v čase od 15,00 do 18,00 h   a

v sobotu 22. apríla 2023 v čase od 8,00 do 12,00 h

v budove Základnej školy Alexandra Dubčeka.

Bližšie informácie:  INFORMaCIE__ZaPIS_2023-2024.pdf

• OZNAM "Ponožková výzva"

• Ponožková výzva sa každoročne spája so Svetovým dňom Downovho syndrómu a pripadá na 21.marca (utorok). Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom.

Prečo práve 21. marec?

Je to symbolický dátum, lebo ľudia s Downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm naviac a navyše chromozóm má s trochou predstavivosti tvar ponožky.

Ako sa môžeš zapojiť?

V utorok 21.marca si obleč dve rozdielne ponožky a skús mať tento deň viacej na pamäti, ako je dôležité, aby sme rešpektovali rozdielnosť a rozmanitosť ľudí.

Ďakujeme, že nám aj tento rok pomáhate šíriť povedomie o Downovom syndróme, porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.

Školský parlament

• OZNAM "Triedne aktívy rodičov"

• Vážení rodičia a zákonní zástupcovia žiakov,

pozývame Vás na TA ZRŠ, ktoré sa budú konať v utorok 14. 3. 2023 o 17. hodine. Po stretnutí s triednymi učiteľmi budú konzultácie s ostatnými vyučujúcimi podľa potreby.

• OZNAM "Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

• Riaditeľ Základnej školy Alexandra Dubčeka, Majerníkova 62, Bratislava  PaedDr. Pavol Bernáth v súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov (podľa § 150 ods.5) poskytuje všetkým žiakom školy z prevádzkových dôvodov (odstávka elektrickej energie) riaditeľské voľno dňa 01.03.2023 (streda).

Zároveň Vám oznamujem, že v uvedený deň nebude v prevádzke Školský klub detí ani Školská jedáleň pri Základnej škole Alexandra Dubčeka, Majerníkova 62, Bratislava.

volno_01_03_2023.pdf​​​​​​​

• OZNAM "Lyžiarsky výcvik"

• Lyžiarsky výcvik pre žiakov 7. a 8. ročníkov sa uskutoční od 6.3.2023 do 10.3.2020 (pondelok – piatok) v LS Telgárt s ubytovaním v Heľpe, penzión Majk. Cesta – 285 km, 3 hodiny.

Odchod žiakov je 6.3.2023 v pondelok o 8.00 hod od Iuventy (Karlova Ves, Líščie údolie). K autobusu musia žiaci priniesť :

1. Originál preukaz poistenca
            2. Potvrdenie od lekára
            3. Informovaný súhlas
            4. Zdravotnú anamnézu

Návrat žiakov je 10.3.2023 v piatok okolo 17.00 hod (čas ešte upresníme) pri Iuvente.

• OZNAM: "Medzinárodný Deň Komplimentov 24.1."

• Určite  sa zhodneme na tom, že každému z nás dobre padne, keď ho z času na čas niekto pochváli. Radi dostávame komplimenty alebo pochvaly, a to preto, že nám dokážu spríjemniť deň, cítime sa cenní, zrazu nám naša práca môže dávať väčší zmysel a tešíme sa, že si našej snahy niekto všimol. Pochvala je naozaj veľmi jednoduchý a efektívny spôsob, ako sa môžu pestovať dobré vzťahy, šíriť dobrá nálada a hlavne dobrý pocit zo seba samého.

Ako sa môžeš zapojiť do oslavy Dňa komplimentov? Predovšetkým tak, že sa budeš snažiť viac si ceniť ľudí okolo seba a zo srdca ich chváliť, no počas tohto týždňa sa môžeš zapojiť aj tým, že do schránky na komplimenty umiestnenej vo vestibule školy vhodíš poštu s milým komplimentom svojmu spolužiakovi, spolužiačke alebo aj pani učiteľkám či učiteľom. Dbaj na to, aby na odkaze bolo napísané meno adresáta a trieda, do ktorej chodí. Členovia školského parlamentu následne poštu s komplimentami roztriedia a roznesú do jednotlivých tried. Schránka na komplimenty Vám bude k dispozícii od utorka do štvrtka a komplimenty sa roznesú v piatok na konci tohto týždňa. Maj na mysli, aby boli pochvaly konkrétne, slušné a hlavne úprimné.

Tešíme sa na Vaše zapojenie sa do tejto školskej akcie.

Školský parlament

• OZNAM "Matematický klokan"

• Milí žiaci,

aj tento rok sa môžete zúčastniť súťaže Matematický klokan, ktorá má u nás v škole dlhoročnú tradíciu. Štartovné je 5 €. Žiaci 1. stupňa sa môžu prihlásiť u p. uč. triednej a žiaci 2. st. u p. uč. matematiky do pondelka 13. 2. 2023.

Bližšie info na linku