• OZNAM "TA ZRŠ"

• Vážení rodičia a zákonní zástupcovia žiakov,

pozývame Vás na TA ZRŠ, ktoré sa uskutoční formou konzultácií 23. 5. (utorok) od 17. hodiny.

• OZNAM "Úspechy v súťažiach"

• Tešíme sa z mimoriadneho úspechu nášho žiaka Matúška Nováka z 3. A triedy, ktorý získal najprv 1. miesto v školskom kole v prednese prózy v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín - v 1. kategórii, a tak postúpil do okresného kola, kde sa so svojím vtipným prednesom opäť umiestnil na prvom mieste. Toto víťazstvo posunulo Matúška ďalej do krajského kola - s názvom Bratislavské metamorfózy, v ktorom skončil na úžasnom 3. mieste.

V súťaži Slávik Slovenska sa Adrianka Banžáková, žiačka 3. A triedy prespievala do okresného kola, kde získla . miesto

Blahoželáme!

• OZNAM "Deň narcisov"

• Naša škola sa opäť zapojila do charitatívnej zbierky Deň narcisov.

Našim dobrovoľníčkam sa podarilo vyzbierať 348,45 eur, ktoré budú použité pre onkologických pacientov.

Srdečne ďakujeme.

Ďakovný list od Ligy proti rakovine

• OZNAM: "Noc s Andersenom"

• Zo štvrtka na piatok 30.3.-31.3.2023 sa žiaci 4. A, 4. B, 4. D a 3. C triedy zúčastnili čarovnej, rozprávkovej noci. Počas celého mesiaca marca sa čítaním rozprávok pokúsili oživiť strom, ktorý začal vysychať. Príčina bola jednoduchá. Deti prestali čítať a viac sa venovali mobilom a rôznym počítačovým hrám. Jedinou jeho záchranou bolo znovu objaviť krásu rozprávok a tak vrátiť život umierajúcemu stromu. S každou prečítanou rozprávkou pribudol na strome list. Či skutočne do rána strom zakvitne, uvidia deti ráno, ak splnia všetky úlohy, ktoré ich čakali na stanovištiach.

Vo vestibule školy a v zbernom klube absolvovali deti rôzne súťažné disciplíny. Napr. Princezná na hrášku, Dievčatko so zápalkami, Šípková Ruženka, Janko a Marienka, Bystrozraký, Bystrohluchý, Popoluška, Miš – Maš....

Za tmy, iba za svetla bateriek, hľadali v útrobách školy indície, ktoré ich viedli k vylúšteniu hesla a následne k pokladu s darčekmi.

Po občerstvení sme deťom zorganizovali pyžamovú párty.

Ráno, po zobudení, strom skutočne zakvitol a deti mali právo zapísať sa husím brkom do pamätnej listiny, vypustili pred školou balóniky so želaniami a dostali certifikát o absolvovaní noci s Andersenom.