• OZNAM: "Medzinárodný Deň Komplimentov 24.1."

• Určite  sa zhodneme na tom, že každému z nás dobre padne, keď ho z času na čas niekto pochváli. Radi dostávame komplimenty alebo pochvaly, a to preto, že nám dokážu spríjemniť deň, cítime sa cenní, zrazu nám naša práca môže dávať väčší zmysel a tešíme sa, že si našej snahy niekto všimol. Pochvala je naozaj veľmi jednoduchý a efektívny spôsob, ako sa môžu pestovať dobré vzťahy, šíriť dobrá nálada a hlavne dobrý pocit zo seba samého.

Ako sa môžeš zapojiť do oslavy Dňa komplimentov? Predovšetkým tak, že sa budeš snažiť viac si ceniť ľudí okolo seba a zo srdca ich chváliť, no počas tohto týždňa sa môžeš zapojiť aj tým, že do schránky na komplimenty umiestnenej vo vestibule školy vhodíš poštu s milým komplimentom svojmu spolužiakovi, spolužiačke alebo aj pani učiteľkám či učiteľom. Dbaj na to, aby na odkaze bolo napísané meno adresáta a trieda, do ktorej chodí. Členovia školského parlamentu následne poštu s komplimentami roztriedia a roznesú do jednotlivých tried. Schránka na komplimenty Vám bude k dispozícii od utorka do štvrtka a komplimenty sa roznesú v piatok na konci tohto týždňa. Maj na mysli, aby boli pochvaly konkrétne, slušné a hlavne úprimné.

Tešíme sa na Vaše zapojenie sa do tejto školskej akcie.

Školský parlament

• OZNAM "Matematický klokan"

• Milí žiaci,

aj tento rok sa môžete zúčastniť súťaže Matematický klokan, ktorá má u nás v škole dlhoročnú tradíciu. Štartovné je 5 €. Žiaci 1. stupňa sa môžu prihlásiť u p. uč. triednej a žiaci 2. st. u p. uč. matematiky do pondelka 13. 2. 2023.

Bližšie info na linku

• OZNAM "Riaditeľské voľno"

• Riaditeľ Základnej školy Alexandra Dubčeka, Majerníkova 62, Bratislava PaedDr. Pavol Bernáth poskytuje všetkým žiakom školy z prevádzkových a organizačných dôvodov riaditeľské voľno dňa 03.02.2023 (piatok).

Školská jedáleň bude v prevádzke – V prípade, že Vaše dieťa sa nebude stravovať
            v školskej jedálni počas riaditeľského voľna, je nutné ho odhlásiť obvyklým
            spôsobom do 02.02.2023.

Ďalšie informácie: