• OZNAM "Súťaž  Innovation Camp"

• V dňoch 19. – 20. marca 2024 sa vybraní žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili dvojdňovej súťaže Innovation Camp v hoteli Tenis, Zvolen. Organizátorom súťaže bola vzdelávacia organizácia Junior Achievemnet Slovensko.

Prvý deň absolvovali súťažiaci teambuildingové aktivity a prípravu na riešenie súťažnej výzvy. Druhý deň prebehlo samotné riešenie súťažnej výzvy, prezentácia pred porotou a vyhodnotenie.

Innovation Camp je dvojdňová celodenná súťaž, počas ktorej žiaci pracujú na reálnej výzve, ktorú vytvoril organizátor súťaže. Úlohou žiakov, rozdelených do zmiešaných tímov, je nájsť najlepšie riešenie zadanej výzvy na danú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou. Najlepšie 3 tímy získavajú hodnotné ceny, diplomy.

Ciele súťaže:

·        podporiť a rozvíjať finančnú gramotnosť žiakov

·        stimulovať kreatívne a inovačné schopnosti

·        rozvíjať tímovú prácu,  komunikačné a prezentačné zručnosti

·        motivovať k využívaniu príležitostí

·        priblížiť fungovanie reálneho podnikateľského prostredia

Sprevádzajúci pedagóg počas prvého aj druhého dňa  od 9:00 do 11:00 hod. absolvoval odborné a interaktívne workshopy – Hodnotenie ako nevyhnutné zlo  a Finančná gramotnosť prakticky.