1993 - september

Pre obyvateľov sídliska Dlhé diely bol tento rok čímsi výnimočný. Otvorila sa tu nová škola na Majerníkovej 62. Veľa detí prestalo včas ráno vstávať, lebo nemuseli cestovať do škôl mimo sídliska a konečne si mohli dlhšie pospať. Presťahovala sa sem škola z Karlovej Vsi, ktorej riaditeľom bol RNDr.Rastislav Čech. Pri otvorení okrem tried bola v prevádzke aj malá a veľká telocvičňa. To na čo sa deti najviac tešili prišlo až rok po otvorení a to bola dostavba krytej plavárne.

1995 - júl

Na školu prišla nová riaditeľka RNDr.Eleonora Golaisová. V auguste bol škole prepožičaný čestný názov Základná škola Alexandra Dubčeka. Na škole pribúdalo žiakov a učitelia spolu s rodičmi sa snažili vytvoriť optimálne podmienky pre vzdelávanie. Otvorili sa triedy s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov, triedy s rozšíreným vyučovaním matematiky a prírodovedných premetov a triedy s rozšíreným vyučovaním výtvarnej výchovy. Budovali sa nové triedy, lebo pôvodný počet nestačil. A tak prišiel rok

2000 - február

vtedy sa otvorila na Dlhých dieloch ďalšia škola na Veternicovej 20, ktorá patrila k našj škole. Mali sme teda dve pracoviská - na Veternicovej časť I.stupňa a ostatné triedy boli na Majerníkovej.

2002 - august

Školu na Veternicovej prevzal pán riaditeľ Mgr.Jozef Varga a od nás do tejto školy prešli aj  niektoré triedy II.stupňa.

2004 - júl

V júli 2004 v rámci racionalizácie bola vyradená zo siete škôl, škola Komenského na Majerníkovej 60.  Učitelia a žiaci prešli pod nástupnícku školu A.Dubčeka. Mali sme opäť žiakov cez 1000, ale priestory boli dostačujúce, keďže nám budova Majerníkovej 60 zostala. Do tejto budovy sa presťahoval celý prvý stupeň a zostali tam triedy 7.,8. a 9.ročníka. Okrem týchto zmien sa v septembri konal aj konkurz na miesto riaditeľa školy. Pani Dr.Golaisová tento vyhrala a stala sa opäť riaditeľkou Základnej školy A.Dubčeka.

2005 - júl

Opäť zmena. Základná škola na Karloveskej 3 bola už dva roky v útlme a v júni 2005 sa navždy zavreli jej brány pre žiakov. Niektorí učitelia a väčšina žiakov prešla do našej školy a boli sme opäť základnou školou s najväčším počtom žiakov v Bratislave, veď len deviatakov sme mali  od triedy A až H.

2006/07 - júl až január

Po trinástich rokoch bolo treba urobiť rekonštrukciu bazéna. Bazén mal hĺbku, ktorá vyhovovala podmienkam tréningov vodných pólistov a synchronizovaného plávania. Miestny úrad preto hľadal dodávateľa, ktorý by závady na pretekajúcom bazéne odstránil a zároveň zachoval všetky jeho parametre. Podarilo sa! Pôvodných 1,5 milióna Sk, ktoré na rekonštrukciu uvoľnilo Ministerstvo školstva nestačilo. Ďalší milión Sk sme získali od mestskej časti a zostávajúcich 600 000.- Sk sme si našetrili z nájomného, ktoré sa ukladá do Fondu rozvoja športu. A tak sme vynovený bazén mohli v januári 2007 odovzdať žiakom na základný plavecký výcik. Aj keď je bazén teraz vo veľmi dobrom stave, potrebovali by sme ešte financie na jeho úlné dokončenie. Treba tam urobiť novú klimatizáciu, lebo pôvodná fungovala len jeden rok a potrebovali by sme vymeniť okná a dvere, ktoré už pomaličky dosluhujú.

♦   ♦   ♦

"20"

ROKOV NAŠEJ ŠKOLY

DŇA 10.10. 2013 O 17.00 HOD.

SA USKUTOČNILA

AKADÉMIA

PRI PRÍLEŽITOSTI

20. VÝROČIA NAŠEJ ZÁKLADNEJ ŠKOLY!

/po kliknutí na link si môžete prezrieť naše spomienky/

20_vyrocie_uplne.pptx