• OZNAM "Ešte raz o Vianociach"

•

Žiaci 1. stupňa sa zapojili do projektu Vianočná pošta. Vyrobili 100 pohľadníc, ktoré poputovali do dvoch Domovov dôchodcov. Tešíme sa, že sme mohli potešiť ľudí, ktorých nepoznáme ale spríjemniť im tak chvíle Vianoc, mimo svojich rodín.

Výbošťoková M.

Viac fotografií vo fotogalérii.

• OZNAM "Flag futbal"

• Dňa 26.11. sa uskutočnili vo veľkej telocvični so žiakmi 5.A, 7.AB, 8.AB ukážky netradičnej pohybovej hry podobnej americkému futbalu -  FLAG FUTBAL.

Viac foto TU

• OZNAM "Testovanie 5"

• Dňa 20. novembra sa uskutoční testovanie piatakov Testovanie 5 -  2019,

ktoré je určené žiakom 5. ročníka ZŠ v SR s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským (okrem žiakov s mentálnym postihnutím), vrátane žiakov so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami.

TESTOVANIE TRVÁ

60 minút – matematika

60 minút – slovenský jazyk

Po skončení testovania idú žiaci domov. Z obeda sa netreba odhlasovať, žiaci, ktorí sa stravujú, idú na obed.

POČET TESTOVÝCH ÚLOH

30 úloh – matematika

30 úloh – vyučovací jazyk

Pre podrobnejšie informácie kliknite na odkaz:

• OZNAM " Záložky do kníh"

•

V októbri žiaci 2. st. robili na hodinách výtvarnej výchovy záložky do kníh, pretože aj tento rok sa naša škola zapojila do česko-slovenského projektu “Záložka do knihy spája školy.“  Našej škole bola pridelená česká škola . Naše vybrané záložky /50ks/ sme vymenili so záložkami od žiakov zo ZŠ na Janouškovej ulici v Brne . Súčasťou balíčka so záložkami boli aj listy žiakov, s ktorými sme pracovali na hodine slovenského jazyka. Bola som milo prekvapená, že naši žiaci bez problémov zvládli preklad českých listov. Žiaci sami priznali, že čeština im nerobí problémy vďaka sledovaniu českých TV programov. Možno niekedy školu v Brne raz aj navštívime.

Mgr. M.Kučiaková

• OZNAM "O Dni knižníc"

• Dňa  28.10.2019 sa aj tento rok  zapojili žiaci 2. st. do projektu na podporu čitateľskej gramotnosti v rámci Medzinárodného dňa knižníc. Celodenná práca  s umeleckou literatúrou nahradila písomky a skúšanie. Žiaci prezentovali knihy, ktoré si sami vybrali. Práca bola spestrená vlastnou ilustráciou ku knihe. Prezentácia získala originalitu aj prostredníctvom kostýmov, ktoré si žiaci sami zhotovili. Tak sme sa stretli s Harry Potterom, rôznymi  milými zvieratkami, známymi športovcami ale čoraz viac  s “obyčajnými“ osobami z každodenného života. Aj keď  Deň knižníc mal tento rok už  15 rokov a v súčasnosti deti uprednostňujú  iné voľnočasové aktivity, na tento deň sa už tradične tešia a čoraz svedomitejšie sa naň pripravujú.                             Preto im všetkým patrí vďaka.

Tento deň si môžete pozrieť aj vo fotoalbume.

• OZNAM "Medzinárodný deň knižníc"

•

Dňa 28.10.2019 sa v našej škole uskutoční ďalší ročník Dňa knižníc,v rámci projektu zdokonaľovania čitateľskej gramotnosti.

Žiaci sa nebudú učiť podľa rozvrhu hodín, celý deň venujú práci s knihou, ktorú si sami vybrali.

Verím,že na tento deň sa žiaci dokonale pripravia a výsledok bude ako po minulé roky  -super.

• OZNAM "Pre žiakov náboženskej výchovy"

• Aj naši žiaci navštevujúci predmet náboženská výchova sa v piatok zapoja sa do celosvetovej modlitebnej iniciatívy s názvom Milión detí sa modlí ruženec v kostole narodenia Panny Márie na Dlhých dieloch.

Prečítajte si TU

• OZNAM "Prezentácia štúdia našich bývalých žiakov"

• V rámci duálneho vzdelávania sa uskutočnili vo štvrtok 3.10. a utorok 8.10. ukážky sebeobrany našich bývalých žiakov Ely a Huga,ktorí teraz študujú na Súkromnej strednej odbornej škole ochrany osôb a súkromného majetku na Vranovskej ul.

Viac fotiek TU

• OZNAM "500 000 SKOKOV PRE ZDRAVIE",

• Naša škola sa zúčastní  budúci týždeň  od 30.9. - 4.10. 2019 na kampani Slovenskej rope skippingovej asociácie "500 000 SKOKOV PRE ZDRAVIE",Cieľom kampane je priblížiť skákanie cez švihadlo ako kardiovaskulárnu aktivitu prospešnú pre srdce a zdravie vo všeobecnosti a zároveň zbierať skoky cez švihadlo pre zdravie za celé Slovensko. Žiaci 1. a 2. stupňa budú cez hodiny TV skákať na švihadle ľubovoľným spôsobom a ľubovoľne dlhý čas, pokiaľ budú vládať. Zaznamenávať budeme počet účastníkov a počet skokov z každej triedy.

• OZNAM "Gymnastická príprava"

• Gymnastická príprava pre deti vo veku od 5-10 rokov.

Gymnastika pomáha pri zdravom vývoji a rozvoji motorických schopností dieťaťa.

Základy gymnastiky sú ideálny odrazový mostík pre ktorýkoľvek šport a môže sa využívať aj ako doplnkový šport.

• OZNAM "Prenájom telocvične"

• Základná škola Alexandra Dubčeka ponúka na prenájom priestory Veľkej telocvične v nasledovných časoch:

sobota 12:00 - 14.00

nedeľa 13:00 - 18.00, 19.00 - 21.00

Bližšie informácie podá p. Dekanková

• OZNAM "Európsky týždeň športu"

• Od 23. do 27. septembra je vyhlásený v celej Európe Európsky týždeň športu. Naša škola ho zavŕši EURÓPSKYM DŇOM ŠPORTU pre I. a II. st. zajtra 27. 9. 2019 od 8.00 do 12:00. Treba prísť v športovom oblečení. Deti aj dospelí si budú môcť zašportovať na viacerých stanovištiach okolo školy.

Obedy budú podľa nasledovného harmonogramu:

1. roč.            11.15

2. roč.            11.15