• Školský poradca

• Ing. Ján Fabišík

webová stránka výchovný poradca

Kontakt: jan.fabisik@zsadubceka.edupage.org

Konzultačné hodiny: STREDA od 14:00 do 15:30 hod. a taktiež podľa dohody so žiakmi a rodičmi na uvedenej e-mailovej adrese alebo prostredníctvom Edupage.

Poskytujúce služby:

• Vykonávanie poradenstva pri riešení osobnostných, vzdelávacích, profesionálnych a sociálnych potrieb detí a kariérového poradenstva.
          • V prípade potreby sprostredkuje deťom a ich zákonným zástupcom pedagogické, psychologické, sociálne, psychoterapeutické, reedukačné a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi. Úzko spolupracuje so školským psychológom, školským špeciálnym pedagógom a odbornými zamestnancami poradenských zariadení.
          • Starostlivosť o žiakov s výchovnými a vzdelávacími problémami, s poruchami správania a o nadaných žiakov:
          • Zabezpečenie diagnostiky a následnej evidencie žiakov s poruchami v správaní a učení, so školskou neúspešnosťou, preukázateľne zaznamenávať výsledky monitorovania zameraného na zisťovanie hodnotovej orientácie žiakov a prijímať k prípadným negatívnym zisteniam adekvátne opatrenia, vrátane kontroly ich plnenia.
          • Práca so žiakmi s osobnými, osobnostnými, výchovnými a vzdelávacími problémami, a to formou konzultácií so samotnými žiakmi a zákonnými zástupcami (nadaní žiaci, žiaci so ŠVVP, žiaci s poruchami správania,...)
          • Systematické sledovanie osobnostného vývinu žiakov a zmeny v ich správaní.
          • Spolupracovanie s poradenskými zariadeniami a inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o deti a mládež, s CPaP v Bratislava - Fedákova, so školským špeciálnym pedagógom.
          • Zvýšenie opatrenia na zamedzenie šikanovania, predovšetkým kyberšikane, klásť dôraz na zvyšovanie právneho vedomia a zdravého spôsobu života.
          • Umožnenie žiakom vzdelávanie v oblasti predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie; venovať pozornosť výchove k ľudským právam - so zámerom podporiť hodnotu človeka ako ľudského jedinca a dbať o rozvoj medziľudských vzťahov /prednášky, besedy, semináre/.
          • Zabezpečenie ochrany žiakov pred sociálno-patologickými javmi, v prípade podozrenia z psychického a fyzického týrania či ohrozenia mravného vývinu bezodkladne riešiť problém  v spolupráci s vedením školy a CPPPaP a CŠPP príp. kontaktovanie príslušného odboru sociálnych vecí a rodiny a oddelenia polície.
          • Zabezpečovanie lektorov na besedy pre žiakov podľa aktuálnej ponuky a potreby, pomáhať pri príprave skupinových aj individuálnych besied so žiakmi na základe ponúkaných poradenských aktivít CPPPaP.
          • Starostlivosť o informovanie žiakov a rodičov v oblasti vzdelávania a výchovy, a to aj prostredníctvom webového sídla školy.