• OZNAM "Deň narcisov"

• Vážení rodičia, milí žiaci,

28. apríla (štvrtok) sa koná Deň narcisov. I naša škola sa do neho aktívne zapája . Ak sa rozhodnete prispieť na podporu tejto zbierky, účelom ktorej je získať zdroje na celoročnú adresnú pomoc onkologickým pacientom v rôznych formách, ale tiež na edukácii verejnosti - predovšetkým mladej generácie - smerom k prevencii, Liga proti rakovine naším prostredníctvom tlmočí svoje veľké poďakovanie. Narcis je symbolom podpory a spolupatričnosti už 26 rokov. Príspevok do zbierky je dobrovoľný, v ľubovoľnej sume. Ďakujeme.
            Do 6.5. je možné podporiť zbierku zaslaním SMS na 848 v hodnote 3,- Eurá.

• OZNAM "Rozprávkový deň"

• V piatok 1. 4. 2022 sme deťom z 3. A, B, C, D a 4.B pripravili rozprávkový deň.

Počas celého mesiaca usilovne čítali rozprávky a knihy H. Ch. Andersena a P. Dobšinského. Za každú prečítanú rozprávku nalepili na strom lístok a dúfali, že na konci mesiaca strom rozkvitne.

Celé predpoludnie deti riešili zaujímavé úlohy, rozprávkový kvíz, šifrovačky, skladali rozprávkové puzzle, zahrali sa na Popolušku a triedili hrášok, šošovicu a fazuľu... Úloh bolo neúrekom, veru sa deti nenudili. Za každú vyriešenú úlohu získali kráľovské korunky, ktorých počet rozhodol o víťazovi. Všetky deti dostali pekné diplomy a upomienkové predmety. Posilnili sa pri stolčeku prestri sa!, na ktorom boli aj vďaka rodičom dobroty od výmyslu sveta.

Najlepšieho čitateľa vyhodnotila pani zástupkyňa Zitka Andrýskova.

Víťazmi ale boli všetky deti, lebo strom do rána skutočne rozkvitol

Foto TU

• OZNAM "Na besede so spisovateľkou Gabrielou Futovou"

• Vo štvrtok 31.3.2022 triedy 3. A, B, C, D navštívili Miestnu knižnicu v Karlovej Vsi. Zúčastnili sa na besede so spisovateľkou Gabrielou Futovou, ktorá zaujímavým a pútavým  spôsobom rozprávala o tom ako vznikajú príbehy, ktorých väčšina je z jej vlastného života. Deti ju i pani spisovateľku Džerengovú, ktorá je vedúcou  knižnice, zasypali množstvom otázok. Vyhradený čas rýchlo ubehol. Deti si dali podpísať knižky a urobili si spoločné fotografie.

Návšteva knižnice priniesla sľub, že deti budú viac čítať a knižnicu častejšie navštevovať.

Fotografie TU

• OZNAM "Matematický Klokan"

• V pondelok 11. 4. sa koná súťaž Matematický Klokan. Žiaci, ktorí nebudú v škole, môžu riešiť  súťaž online aj z domu.

Odkaz na test bude zverejnený v daný deň na titulnej stránke matematickyklokan.sk v čase 8:00 až 19:00.