• Týždeň zdravej výživy

• 13.12.2015 23:43
        • Počas Týždňa zdravej výživy sa na našej škole tradične organizuje výstava ovocia a zeleniny. Tento rok "týžeň" trval o čosi dlhšie. Prečítajte si o tom viac.
          Fotky TU
        • Deviataci na SOŠ chemickej

• 19.11.2015 00:51
        • Dňa 12.11.2015 sa deviataci našej školy  zúčastnili na Dni otvorených dverí na SOS chemickej vo Vlčom hrdle. Prezreli si priestory školy, oboznámili sa so študijným programom školy a v chemických laboratóriách ich zaujali pokusy i chemické novinky.
          H. Vicenová
          Pozrite si foto tu.
        • Naháňanie drakov

• 11.12.2015 15:20
        • K jeseni neodmysliteľne patrí jedna z veľmi obľúbených činností a to púšťanie šarkanov. Keď je k tomu priaznivý vetrík, o zábavu je postarané. Z toho dôvodu sme tento rok na našej škole zahájili prvý ročník púšťania šarkanov pod názvom „NAHÁŇANIE DRAKOV“.
          Akcie sa zúčastnili žiaci prvého stupňa. Úlohou každej triedy bolo vyrobiť šarkana, odprezentovať ho a následne vypustiť v areáli školy.
          Ako to dopadlo? Počasie bolo nádherné, niektorým vetrík pomáhal šarkana vyniesť do výšky, niektorí sa aspoň tvárili, že vzlietli. Jednoznačne sa všetkým páčilo. Následne sme v priestoroch školy uskutočnili výstavu.

Už teraz sa tešíme na druhý ročník tejto zábavnej akcie.
          /organizátor V. Pétery Lajčiaková/
          V. Pétery Lajčiaková
          Pozrite si našu fotogalériu tu.
          Výstava šarkanov tu.
        • Pasovačka prvákov

• 26.11.2015 23:53
        • Tak ako po iné roky, aj tento rok dňa 15.10.2015 sme prijímali deti prvého ročníka medzi žiakov našej školy.
          Pán riaditeľ  odovzdal šerpy pani učiteľkám 1.A, 1.B, 1.C, 1.D triedy, ktoré deti odmenili motýlikovým, srdiečkovým, mušličkovým a pusinkovým potleskom.
          Potom pristúpil k samotnému aktu pasovania. Deťom zaželal veľa úspechov a povolil im písať plniacim perom, ktoré zakúpilo OZ  ABECEDA.
          Po slávnostnom sľube, ktorý zložili nielen prváci, ale aj ich anjelikovia z 3. ročníka, za zvukov  piesne odkráčali do slávnostne vyzdobených tried.
          V triedach deti čakalo občerstvenie. Na nasledujúcej hodine slovenského jazyka deti písali vytúženým plniacim perom a veru, vyučovacia hodina im bola krátka.
          N. Michálková
          Fotodokumentácia tu