• Multikultúra

• 2013/2014

MULTIKULTÚRNA VÝCHOVA

EDUKATION FIRST

ZÁŽITOK Z HODINY ANGLICKÉHO JAZYKA...

19. februára 2014 sme na našej škole mali možnosť zažiť hodinu angličtiny s lektorkou z Bristolu, z Anglicka. Sprostredkovali to naše angličtinárky v spolupráci s www.jazykovepobyty.sk.

Rozprávala nám o ich živote, zvykoch. Dozvedeli sme sa rôzne zaujímavosti z ich bežného života aj to, ktoré sú ich obľúbené jedlá. Všetko rozprávala spôsobom poradia písmen v abecede, teda od A po Z.

Mňa najviac zaujali červené poschodové autobusy a „Bangers’n’mash“, čo vlastne znamená súboj, alebo praskanie (výbuchy) klobás na oleji. Podľa toho som sa dozvedela, prečo sa terajší nový album Miley Cyrus volá „Bangers“.

Som rada, že sme sa, ako žiaci, tieto informácie mohli dozvedieť a precvičili sme si aj skutočnú angličtinu.

/Napísala Alexandra Fifíková, 9. A/

V rámci zdokonaľovania jazykových schopností odporúčame záujemcom prezrieť si uvedenú stránku

www.jazykovepobyty.sk

Návšteva študentov z rôznych kútov sveta

V dňoch 13. – 17. januára  2014 na našu školu opäť zavítali študenti z ďalekých krajín v rámci programu Educate Slovakia. V tomto roku to boli Gabriela z Brazílie, Rada z Ruska, Kelvin z Hong Kongu a Fausto z Argentíny.

Vo svojich prezentáciách nám priblížili svoje krajiny, ich prírodu, kultúru, jazyk, tradície i zvyky. Deti sa mohli zoznámiť s matrioškami i inými tradičnými suvenírmi z Ruska, ochutnať maté I karamelovú pochúťku z Argentíny, vyskúšať si základnú pozíciu kung fu alebo precvičiť si jazyk pri nácviku základných fráz v čínštine či španielčine.

Takto už po druhýkrát si naši žiaci precvičili v praxi svoje vedomosti z angličtiny, preleteli svetom a opäť si potvrdili dôležitosť učenia sa jazyka, ktorý im otvára cestu do celého sveta. Ďakujeme vedeniu školy, ktoré  umožnilo sprostredkovať tento úžasný zážitok našim žiakom.

MULTIKULTÚRNA VÝCHOVA

Návšteva študentov z rôznych kútov sveta

V dňoch 21. – 25. januára 2013 sa na našej škole hovorilo, počúvalo, hralo o niečo viac ako obvykle v anglickom jazyku.

V rámci programu EDUCATE SLOVAKIA prišli k nám štyria mladí ľudia z rôznych končín sveta

a cez svoje zaujímavé prezentácie nám predstavili svoju domovinu.

Chris z Taiwanu, Kaťa z Ukrajiny, Fa z Indonézie a Lukas z Brazílie.

Deti našej školy hltali informácie z krajín, ktoré patria k najexotickejším na svete – pravdaže po anglicky.

Naši hostia im zodpovedali všetky ich otázky.

Žiaci sa tak dozvedeli mnohé informácie, ktoré doteraz nevedeli, dozvedeli sa, ako žijú mladí ľudia v týchto krajinách.