• Englishman on the Road - Angličan na cestách

• 28.03.2016 23:40
      • „Angličan na cestách“ opäť aj u nás.
        Dňa 11. 3. naša škola privítala na svojej pôde už po tretíkrát vzácneho hosťa z Veľkej Británie. V rámci projektu “   Englishman on the Road“  sa žiakom piateho až deviateho ročníka prihovárala v ľubozvučnej angličtine sympatická lektorka jazykovej školy v Manchesteri – Miss Emer Dennehy.
      • Na rôznych úrovniach pokročilosti v cudzom jazyku formou prezentácie a pútavého,  miestami i humorného rozprávania priblížila deťom kulinárske špeciality Británie, najpoužívanejšie slová a frázy slangu a žargónu odrážajúce každodenný život v tejto krajine.  Žiaci nielen počúvali, ale vypracovávaním úloh sa podieľali na prezentácii aj aktívne. Na záver bol časový priestor pre zvedavcov a smelších „speakerov“  a ich otázky,  prípadne i snímky na pamiatku. Keďže celá akcia vznikla ako výsledok spolupráce spoločnosti Education First pre jazykové pobyty v Bratislave a jazykovej školy v Manchestri, žiaci dostali vyplnením anketového lístka a zaradením do losovania o ceny príležitosť vyhrať atraktívny jazykový pobyt na Malte. Návšteva anglickej lektorky sa u všetkých žiakov – mladších, ale i tých starších, stretla s veľkou odozvou a hlavne želaním, aby sa takéto podujatia na pôde školy konali častejšie. My pedagógovia veríme, že návšteva Miss Dennehy prispela k odstráneniu bariér v aktívnom využívaní cudzieho jazyka našimi žiakmi, pridala im chuť do učenia sa jazyka a posmelila ich v ďalšej práci.

D. Vámošová

Pozri aj http://www.jazykovepobyty.sk/